Xiaomi’nin uygun fiyatlı modeli hızlı şarj özelliğiyle yok artık dedirtiyor

Çin’in endüstri ve bilişim teknolojileri bakanlığından yeni bir Xiaomi akıllı telefonun sertifikasyon aldığı görüldü. 24053PY09C model numarasıyla kaydedilen bu cihazın, henüz resmi bir teyit olmamakla birlikte, beklenen Xiaomi Civi 4 olabileceği konuşuluyor. Aynı cihaz, 67W şarj desteği ile 3C sertifikasyon platformunda da listelendi. Ancak bu platform, cihaz hakkında daha fazla ayrıntıyı paylaşmadı.

Benzer bir model numarasına sahip başka bir Xiaomi telefonu, 24053PY09I model numarası ile Hindistan’ın BIS otoritesinde ortaya çıktı. Bu durum, Civi 4’ün Hindistan pazarı için yeniden markalanmış bir versiyonunun planlandığını düşündürüyor. Daha önce Xiaomi, Civi 2’nin küresel pazarda Xiaomi 13 Lite adı altında hafif değiştirilmiş bir versiyonunu çıkarmıştı. Bu bağlamda, Civi 4’ün de Hindistan için yeniden markalanmış veya hafif değiştirilmiş bir versiyonu olabileceği ve Xiaomi 14 Lite olarak adlandırılabileceği spekülasyonları yapılıyor.

Xiaomi’nin uygun fiyatlı modeli hızlı şarj özelliğiyle yok artık dedirtiyor

Önceki raporlara göre, Xiaomi Civi 4, Xiaomi‘nin 14 serisine benzer 2.7D mikro kıvrımlı camla kaplı 1.5K düz bir ekranla donatılacak. Cihazın ayrıca, Xiaomi serisi dışında Leica markalı kameralara sahip ilk telefon olması beklenen 50MP sensör liderliğindeki Leica ortak markalı kameralarla gelmesi söz konusu.

Ayrıca, cihazın amiral gemisi akıllı telefonlara özgü metal çerçeve ve cam arka yüzeye sahip olacağı ve 5,000mAh kapasitenin üzerinde bir batarya ile geleceği, bu bataryanın hızlı şarj desteğine, muhtemelen 100W veya hatta 120W’a kadar destek verebileceği belirtiliyor. Xiaomi‘nin Civi 4’ü Qualcomm’un yakında tanıtması beklenen Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürmesi de söylentiler arasında. Qualcomm’un yeni yonga setlerini 18 Mart’ta, muhtemelen Snapdragon 8s Gen 3’ün yanı sıra 7+ Gen 3’ü de içerecek şekilde duyurması bekleniyor. Bu yeniliklerle dolu telefon, teknoloji meraklılarının ilgisini çekmeye hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x